Tokio Marine HCC RS Feva National Championships

SCYC

Competitor List for Day 3 - 27/05/2019

 
Tally SailNo Flight HelmName CrewName Club Tally
70 7000 Gold Joey Taylor Terry Hacker Blackwater SC/Squiddies/ Hunts SC    
54 6300 Gold Raulf Berry Olly Peters Hayling Island SC    
41 5782 Gold Tom Ahlheid Tom Stratton-Brown Frensham Pond Sailing Club    
73 7070 Gold Millie Irish Kathryne Byne Draycote Draycote Water SC    
31 5000 Gold Ralph Nevile Kate Nevile Frensham Pond SC    
49 6200 Gold Freddie Fisher Gregan Bergman-Smith HISC    
35 5545 Gold Felix Stewart Theo Stewart Windermere School    
76 7301 Gold William James Ben Meek Paignton SC / SWYSA / Salcombe YC    
79 7534 Gold Femme Rijk Silke Zuidema WV Braassemermeer/KWS/KRS Frisia    
40 5764 Gold Oliver Rayner Matthew Rayner Yorkshire Dales SC    
26 4470 Gold Quinn Edmonds Fin Oliver Chew Valley Lake SC    
1 4682 Gold Nick Evans Oscar Cawthorne Blackwater SC / Shustoke SC    
77 6330 Gold Pheobe Peters Ellie Rush Hailing Island SC/ Staunton Harold SC    
80 7280 Gold Imme Rijk Bente Zuidema KWS/KWS Frisia    
52 6264 Gold Joe Slipper Liam Farrell Sliverwing SC/Llandudno SC    
7 501 Gold Caitlin Morely Adelicia Lavander Frensham SC    
58 6323 Gold Rupert Jameson Meggie Caldwell HISC    
27 4624 Gold Alice Davis Abby Hire Great Moor SC/Royal Lymington YC    
53 6272 Gold Jospeh Warwicker Max Steele Bough Beech SC / Welsh Harp SC/ Skz Sopo    
13 1665 Gold Jamie Tylecoat Tom Coates Rutland / Leigh and Lowton    
57 6321 Gold Sam Webb Oliver Baddeley Royal Lymington YC    
43 5900 Gold Tess Sadowski Caspar Barton Queen Mary SC / Bough Beech SC    
18 3746 Gold Alistair Coates Evie Coates Leigh and Lowton SC    
32 5279 Gold Esme Barraclough William Bailey Yorkshire Dales SC    
81 7402 Gold Laura Van Den Acker Femke Van Den Berg Roei- en Zeilvereniging Gouda    
23 4102 Gold Clara Jones Anna Utting Burghfield / Strarcross    
78 7464 Gold Beth Miller Tilda Brayshay Yorkshire Dales SC    
28 4631 Gold Sophie Johnson Theo Aers Blackwater SC Squiddies    
22 4056 Gold Jemima Cook Abbie Wallace Royal Corinthian YC/Burnham SC/Blackwate    
30 4945 Gold Eilish Graham James Armstrong SSSC / Hartlepool    
69 6895 Gold Teddy Dunn Imogen Wade Draycote Water Sailing Club / Isle of Ma    
4 230 Gold Henry Hallam Alfie Sheahan St Mawes / CVLSC    
8 502 Gold Ellen Morley Hazel McDonnell Hollowell    
75 7292 Gold Jakey Wood Tristan Ahlheid Hayling Island SC / Frensham Pond SC    
16 3373 Gold Sam Cox William De Jaeger Restronguet SC / Chew Valley SC    
3 89 Gold Max Rawlinson Olivia Rawlinson Roa Island Boat Club    
39 5763 Gold Katy Jenkins Sophie Van Thiel Bowmoor SC    
92 6305 Gold Ali Macun Ferdinand Beier Sevenoaks School    
60 6455 Gold Tamsyn Green Tyler Green Royal Angelsey YC    
37 5627 Gold Becky Caiger Jamie Elder Sevenoaks School    
24 4194 Gold Edward Day Archie Bourne Reading SC / Burghfield SC    
66 6611 Gold Marnie Aers Ellie Shelter Blackwater SC Squiddies    
56 6318 Gold Seumas Poppy HISC    
48 6199 Gold Freddie Fitzsimmons Henry Patten RLymYC    
45 6168 Gold Jason Andrews May Andrews Eastbourne    
25 4917 Gold Rosie Sheahan Susie Sheahan CVLSC    
14 2431 Gold Ben Tylecote Oliver McKee Rutland    
83 4888 Silver Libby Thompson Caitlin Williams HISC    
38 5675 Silver Sophie Raven Cerys Morgan Exe Sailing Club    
84 6157 Silver Laura Elms Ben Stokes HISC    
67 6613 Silver Oscar Thompson Katherine Burgess Tenby SC / Bowmoor SC    
82 7359 Silver Josh Kendle Josh Lewis St Mawes Sailing Club    
5 337 Silver Andy Ramus Finn Ramus HISC    
2 6820 Silver Kate Newman Amalie Curtis Burghfield SC    
29 4734 Silver Cam Mitchell Josh Stokes HISC    
93 6939 Silver Tom Hobbs Gaetan Buane Sevenoaks School    
61 6505 Silver Ruby Andrews Sophie Foskett Blackwater/Squiddies    
65 6589 Silver Ben Woodcock Luke Pepper Royal Hospital School    
12 148 Silver Rachel Harper Rosie Thompson HISC    
85 6712 Silver Josh Lyttle Oliver Hughes Dachet    
72 7056 Silver Albus Cutbill Megan Rhodes Castle Cove Sailing Club/Paignton Sailin    
51 6246 Silver Harvey Jenkins Thomas Armstrong Newhaven and Seaford SC / Papercourt SC    
36 5552 Silver James Johnson Tom Johnson Windermere School    
10 783 Silver Toby Banbrook Rhys Walker Bowmoor SC    
42 5847 Silver Fin Gribbin Hugo Hedges Paignton SC    
19 3883 Silver Holly Mitchell Katy Fisher HISC    
50 6203 Silver Tabitha Dorey Emma Bloese Guernsey SC    
15 2577 Silver Jeremy Landon Henry Landon Datchet Water SC    
94 2772 Silver Lauren Hetherington Emily Hetherington CMYC    
91 6311 Silver Charlotte Lo Liam Pfister Sevenoaks School    
86 5631 Silver Ffleur Pierce Llion Morris Rydal Penrhos School    
33 5458 Silver Adrian Yung Ben Cavanagh Magdalen College School    
64 6580 Silver Max Shiel Gyr Balmer Royal Hospital School    
74 7261 Silver Imogen Palmer Muiris Capon-Telfod Royal Hospital School    
59 6351 Silver Freddie MscLaverty Keira Luke Llandudno    
46 6171 Silver Oscar Oldfield Tom Philips Squiddies/Brightlingsea SC#    
71 7054 Silver Hannah Jones Isabella Duquemin Guernsey YC    
20 3911 Silver Nathaniel Pritchard-Jones Jake Faithfull Leigh and Lowton SC / SCYC    
62 6540 Silver Holly Fisher Amy Bowers HISC    
63 6543 Silver Xavier Ellis Lily Parkes Guernsey Yacht Club    
87 3783 Silver Noah Wood Peter Wood Pwllheli / CHIPAC    
88 6830 Silver Victoria Wilkes Daisy Hobbs CMYC    
44 6112 Silver Rose Hallam Tara Scully St Mawes SC    
11 1478 Silver Theo Bell George Bell RYLMC    
90 6296 Silver Henry Collins Marius Kobler Tonbridge School    
68 6680 Silver Hannah Cole Lydia Stevenson TBYC / Squiddies    
55 6309 Silver Millie Deacon Milo Clabburn Royal Harwich YC / Norfolk Broads YC    
21 4032 Silver Sam Baker Ollie Tomkinson Bewl    
47 6186 Silver William Beaumont Nathan Williams Llandudno    
9 694 Silver Daisy Clabburn Gracie Joslin NBYC / RHYC    
6 368 Silver George May Kit Marlow Royal Lymington/CHPSC    
34 5459 Silver Dom Harrington Will Harrington Magdalen College School    
89 6289 Silver Duncan Randall William Enskat Tonbridge School    
17 3383 Silver Finlay Taylor-Milroy Max Coutanche Guernsey YC    



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com